O Projektantce

"Moda jest moją pracą, moją pasją, moim życiem"

 

natasha pavluchenko

 

Natasha Pavluchenko- projektantka mody, ilustratorka, designerka .Urodziła się w 1979 r. na Białorusi, w rodzinie o polskich i ukraińskich korzeniach.  Swoją przygodę z modą rozpoczęła w wieku 17 lat, przejmując krawiecką smykałkę od pradziadka, który jeszcze przed pierwszą wojną światową prowadził swoje atelier na warszawskiej starówce.

Natasha jest laureatką wielu konkursów z branży fashion i design, m.in. Smirnoff Fashion Awards w Moskwie (2001), International Fashion Show w Dusseldorfie ('' Odkrycie roku " 2002) oraz Oskarów Mody New Look 2005. W tym samym roku Natasha zaczęła pracę nad swoją autorską marką, podejmując decyzję o pozostaniu w Polsce. Od dziesięciu lat żyje i tworzy w Bielsku-Białej, realizując się zawodowo i rodzinnie.

Natasha wielokrotnie prezentowała swoje kolekcje na imprezach modowych w kraju i zagranicą, zdobywając szereg wyróżnień oraz wierne grono klientek. Jej kolekcje można było podziwiać podczas Fashion Philosophy Fashion Week Poland, Warsaw Fashion Street, Fashionable East oraz Sopot Art&Fashion Week .Jest też jedyną polską  projektantką, która zaprezentowała swoją kolekcję na włoskiej Alta Romie, stając się członkinią prestiżowej modowej familii haute couture. Ulubienica Silvi Venturini Fendi .Ukończyła Fashion Design w Institute of Modern Knowledge w Mińsku oraz wykłada rysunek żurnalowy na wielu polskich uczelniach. Od 2008 r. współpracuje z Ministerstwem Gospodarki oraz PAIiIZ, reprezentując polską modę i design zagranicą .Swoje projekty prezentowała m.in. w Portugalii, Rosji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Azerbejdżanie.Współpracowała także z branżą meblarską - linia mebli Marbet, inspirowana modą, została niezwykle ciepło przyjęta na targach meblarskich Meuble Paris 2010, i motoryzacyjną - z okazji jubileuszu marki zaprojektowała wnętrze Fiat 500 oraz współpracuje z firmą Carlex Design.